Kapitola 13.

29. července 2011 v 19:00 | Mrs.Luce Hetherton |  Glorious
Druhá denní dávka povídky Glorious :D Fíííha, zdá se mi to jako včera, kdy jsme zveřejňovala první díl a já poslední dva díly přidám už zítra. No jo, hrozně to uteklo. (O prázdniny všechno rychle utíká, tak mám vysvětlení xD) No v tomhle díle se dočkáte "rockmantiky", ale vskutku překvapujícího závěru, který je vlastně docela zlomový. Tak snad se vám bude kapitola líbit :) A doufám, že vás tím koncem moc nenapnu :DD Každopádně prosím o komentáře a děkuji ♥Kapitola 13.

Musela jsem si to přiznat - to co jsme si před dovolenou s Ennie slíbily jsme nedodržily. Ona je zamilovaná až po uši do Eda a já si jsem víc než jistá, že k Danovi cítím to samé, jen jsem se to doteď bála dávat najevo. Zatracení kluci. Musí holkám pomotat hlavu. Takhle jsem ráno přemýšlela se zavřenýma očima. Zaposlouchala jsem se a slyšela, že Ennie už je vzhůru a šramotila s něčím v obýváku. Pak se ozvalo zaklepání na dveře. Vyděsila jsem se, ale snad to bude jen Ed. Radši jsem se pořádně zachumlala do peřiny připravená klást odpor, kdyby mě někdo chtěl vytáhnout.
No - asi budu vědma nebo co, protože když jsem uslyšela i Danův hlas, tak mi bylo jasný, že mě z postele bude chtít vytáhnout. Pevně jsem stiskla peřinu a schovala se pod ní.
"Ještě asi spí. I když se pořád převaluje." Řekla Ennie asi Danovi.
"Já to nějak zařídím, aby se vzbudila." Zachechtal se ďábelsky a pak jsem ucítila, jak se trošku nahla postel. Sedl si ke mně.
"Luce?" Řekl nejdřív opatrně a snažil se mi vyškubnout jemně peřinu z rukou, "Lucy," oslovil mě už normálně a zabral víc.
"Ne, nevylezu." Řekla jsem jak malé dítě. Dan se začal pochechtávat, strčil jednu ruku pod peřinu a začal mě lechtat. Otřásala jsem se smíchy a prosila ho, ať přestane, že vylezu. Tak jsem svůj slib nakonec dodržela, když mě přestal lechtat.
"Dobré ráno." Sladce se na mě usmál.
"Nakoukej se na mě, jsem ošklivá." Zabořila jsem se hlavou do polštáře a Dan si ztěžka povzdechl. Když mi zvědavost nedala, tak jsem na něj pohlédla a on si klepal na čelo.
"Vás holky v tomhle nepochopím. Jednou nejste namalovaný a hned děláte, že jste ošklivý." Kroutil nesouhlasně hlavou. Jen jsem se zasmála, "No, když ty nebudeš vstávat, tak já si lehnu k tobě." navrhl kompromis a to už si lehl vedle mě. Hodila jsem přes něj i lehce přikrývku a sledovala, jak odpočívá se zavřenýma očima. Byl takhle vážně roztomilej. Tiše jsem vzala z nočního stolku foťák a vyfotila si ho.
"Co děláš?" Otevřel oči, když slyšel cvaknout foťák.
"Já si to chtěla zvěčnit." Hájila jsem se a foťák jsem zase dala na jeho místo. Dan protočil oči a následně je zase zavřel. Pořád jsem se na něj koukala, ale pak se mě zmocnila lenost, tak jsem také jen odpočívala. Dokonce jsem si spokojene podřimovala opřená o Danovu hruď. Vnímala jsem jeho klidný dech, avšak jeho srdce se rozbušelo vždycky rychleji, když jsem udělala nějaký nečekaný pohyb. Říkala jsem si, zda moje srdce na něj taky takhle reaguje. Ani jsem si to neuvědomila, ale už jsem zase měla otevřené oči a přemýšlela. Vzhlédla jsem na Dana a ten se na mě koukal.
"Copak?" Zeptal se mě.
"Neměla bych se ptát já? Ty tu na mě civíš." Zazubila jsem se na něj.
"To je zakázaný?" Zazubil se na mě zpět.
"Co já vím." Pokrčila jsem rameny a pak se usmála. Uvědomila jsem si, že jsem při tom zvedla hlavu a koukala na něj dolů. Měl rty tak blízko. Čekal jestli něco udělám já? Nebo jen protahoval tu dobu před polibkem naschvál? Kdoví. Každopádně, když se delší dobu nic nedělo a jen jsme na sebe takhle zírali, tak si mě přitáhl za krk k sobě a začal mě líbat. Romanticky, něžně. Až se mi z té postele vůbec nechtělo.

Tohle ráno se mi líbilo. Válet se s Lucy v jedné posteli - naprosto spokojení. Ona hlavu položenou o mou hruď a naslouchá tlukotu mého srdce, které teď z většiny patří jen jí.
Jak snadno mě dokázala okouzlit. Zatracený holky. Hned po tom, co jsem chtěl udělat už jakmile se vyrhabala zpod peřiny - políbit jí, tak jsem začal přemýšlet, co budeme dělat, až se vyhrabeme z postele. Ed s Ennie dneska vyráží na nějaký parník, projet se po moři. Jako praví turisté. Napadlo mě, že by to nemuselo být až tak hrozné. Třeba bychom se s Lucy mohli přidat. A mě vážně zajímá jak už je Ed ve vztahu s En daleko.
"Lucy?" Oslovil jsem jí, "Můžu se tě na něco zeptat?" promluvil jsem k ní.
"Samozřejmě." Odvětila.
"Říkáte si s En všechno?" Chvilku bylo ticho, nejspíš mou otázku nechápala.
"Jo, jsme nejlepší kamarádky už od třetí třídy na základce." Zadumala.
"Takže, když jí říkáš všechno - co jsi jí řekla o mně? Rád bych slyšel co si o mně myslíš." Usmál jsem se na ní a snaži lse jí přemlouvat psím pohledem, který mi však moc nešel, líp šel bráchovi.
"Tak fajn." Zhluboka si povzdechla, "Včera jsme si o vás trochu povídali a ona se mě ptala na to samé. Co si o tobě myslím. No a já jí odpověděla, že jsi fajn." řekla stroze.
"Nevěřím, že jen tohle." Zasmál jsem se. Lucy protočila oči a tak tedy pokračovala: "No, řekla jsem jí, že se mi líbíš nejen po vzhledový stránce, ale jak jsem tě začala v poslední době poznávat víc, tak se mi líbíš i zevnitř. Jsi vtipnej, milej, romantickej, gentleman." usmívala se. Hrozně mi tohle hladilo ego. Abych nebyl namyšlenej.
"To je sladký." Začal jsem se rozplývat, "Já si o tobě myslím to samý." pohladil jsem jí po tváři a už jsem se chtěl zase přitáhnout a políbit jí, ale to z nás strhla peřinu a začala mě vytahovat z postele.
Když se Luce zkrášlila, nebo spíš jak tomu ona říká: 'udělala ze sebe člověka', tak jsme se vydali hledat Ennie a Eda, jestli jim nebude vadit, že na ten parník půjdeme s nimi. Vůbec jim to nevadilo. Pak nám řekli detaily a když jsme se už vzdalovali, tak jsem si všiml, jak se Ed s Ennie k sobě maj. Možná až nebezpečně dost. Doslova se na veřejnosti ocucávali. No - člověk jim na druhou stranu i docela záviděl. Mávl jsem nad tím rukou a šli jsme s Luce ruku v ruce hledat kluky. Byli u bazénu. Ali chytal bronz a Alex s Teddym se topili v bazénu. Nepotřebovali nás tu, tak jsme se vydali dál, hledat nějakou zábavu. Doslova jsme se užírali nudou a těšili se na ten parník.
Když už přišel čas, tak jsme skoro nadšeně vyskakovali do vzduchu. Možná proto se od nás En s Edem tak drželi dál. Protože se za nás styděli? Hm, možná. Na parníku byla zábava. Hlavně to byla pěkná podívaná a takový nezvyk se plavit po moři. Jen nám to kazilo pár lidí, kteří vlezli na loď a uvědomili si, že mají mořskou nemoc. Tak tam zvraceli přes palubu. Fuj. Celý den byl docela vydařený, až na tu odpolední nudu. K večeru jsme dorazili do hotelu. Kluci byli zase nalezlí u nás v pokoji, Alex tam čučel závistivě na En a Eda, který ji zrovna hrál něco na kytaru. Romantické. Škoda, že neumím na kytaru, abych taky takhle Luce něco zahrál. Mohl bych jí maximálně tak zabubnovat, ale to mi nepřijde moc romantický. Jediná romantika, která mě napadla byla další procházka. Jen jsem čekal, až bude zase tma a budou vidět hvězdy. Možná bych mohl také vzít Lucy na to golfové hřiště. Když jsem jí to nabídl, ráda to přijala, chytli jsme se za ruce a vyrazili. Šli jsme přes recepci, okolo lehátek, okolo parádně osvětleného bazénu.
"A támhle je-" Už jsem ukazoval na další souhvězdí, ale uklouzlo mi to po mokrých dlaždičkách a padl jsem přímo do bazénu. To horší na to bylo, že jsem tam spadl s Lucy. Ta se ale začala smát a nevyčítala mi to.
"Jsem idiot, měl bych se koukat na cestu." Smál jsem se a už jsem chtěl plavat ke schůdkům, ale Lucy mě k sobě přitáhla.
"Náhodou, když to tak vezmeš, tak tohle je taky docela romantický." Pošeptala mi do ucha a přitom mě objala. Byl jsem z toho celej vedle. Dal jsem jí nejdřív pusu na tvář a pak jsem pokračoval dál na její rty, kde jsem jí s velkou ochotou líbal a ona se tomu oddávala. Měla pravdu, nějaké kouzlo tohle místo v sobě mělo. Vůbec jsme se od sebe nechtěli odtrhnout, vždycky jsme se jen nadechli a pak se zase na sebe přilepili. Byl to vskutku nádherný večer. Když jsem se potřeboval zase nadechnout, usoudil jsem, že toho už bylo dost. Navíc mi trochu začínala být zima, tudíž zima byla i Lucy.
"Je to možný...?" Ptal jsem se nahlas sám sebe.
"Co jako?" Vyzvídala Luce.
"Že tě miluju po pár dnech?" Rozhoupal jsem se říct tohle slovo, přitom se mi rozbušilo srdce. Byl jsem hrozně nervózní. Nevěděl jsem, jak Lucy zareaguje.
"Já..." Začala a to mě znervóznilo ještě víc, "bude to tak i nejspíš se mnou. Taky tě miluju." tu poslední větu mi zašeptala do rtů, dali jsme si poslední vášnivý polibek a pak vylezli z vody.
"Proč vždycky, když se jdeme někam projít skončíme totálně promočení?" Ptala se mě Lucy.
"Já to taky nechápu." Zasmál jsem se a pořád jí držel za ruku. Před jejími dveřmi od pokoje jsem se s ní loučil alespoň půl hodiny, nikam jsem ale nespěchal, když nakonec Lucy zívla.
"Už půjdu spát. Dobrou." Dala mi pusu na tvář a já jí zamával.
"Zítra!" A nakonec jsem šel do pokoje ke klukům, kteří vypadali totálně sklesle.
"Co je?" Tázal jsem se.
"Špatný zprávy - budeme muset už pozítří odjet." Skoro jsem nedýchal, když mi to Teddy řekl. Dělaj si ze mě srandu nebo co?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Infinity | Web | 30. července 2011 v 1:37 | Reagovat

To je napínavý ten konec a zároveň celý díl je nejvíc romantický. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vyměněné ikonky